Application period ends

24 March 2019

Case takes place in

Vilnius, Lithuania

Project schedule
Start

26 March 2019

Finish

30 May 2019

Boot Camp days (all mandatory)
Kick-off

26 March 2019

Demola Jam #1

29 March 2019

Demola Jam #2

19 April 2019

Final Demonstration

30 May 2019

Apply for this case  

Interested but the schedule is not a good fit for you?

Please leave an open application to be an applicant for other similar projects!

Leave an open application  

Contact person / Demola

Contact Demola if you have any questions about the challenge.

Marija Tunkevičiūtė
Facilitator

+37063798059

marija.tunkeviciute@demola.net

Kaip panaudoti palydovinius duomenis išmaniajam ūkininkavimui?

WITH GEOMATRIX UAB

Įsivaizduokite kad turite sukaupę didelį kiekį žemės stebėjimo palydovinių duomenų (kosminių vaizdų, apskaičiuotų biofizinių indeksų, atskirų sklypų biofizinių ideksų statistikos matavimų) ir manote, kad tinkamai interpretuoti, jie gali būti įdomūs ūkininkams, auginantiems pasėlius. Kaip panaudoti palydovinius duomenis išmaniajam ūkininkavimui?

New Technology

Background

UAB „Geomatrix” kuria specializuotas palydovinės informacijos paslaugas Lietuvos institucijoms ir ūkininkams. Įmonė yra Lietuvos aerokosmoso asociacijos ir Europos palydovinės informacijos įmonių asociacijos (EARSC) narė ir aktyviai dalyvauja šių visuomeninių organizacijų veikloje.

Problem

Įmonė „Geomatrix“ turi informacinę sistemą su dideliu kiekiu palydovinių žemės stebėjimo duomenų (išmatuotos žemės paviršiaus tekstūrinės savybės, įvertintas šiurkštumas, augmenijos tankis ir biofizinės charakteristikos, išmatuota radiometrijos (biofizinių indeksų) ir poliarimetrijos (elektromagnetinio atspindžio) signalų statistika ir dinamika. Dabar šie vertingi duomenys yra aktyviai naudojami žemės ūkio veiklos kontrolei, bet dar nėra pilnai „įdarbinti“ išmaniojoje žemdirbystėje. Ieškome būdų kaip būtų galima panaudoti palydovų duomenis ūkininkams, auginantiems pasėlius, siekiant operatyviai įvertinti klimato poveikį ir prognozuoti galimą derlių. Kaip rasti ryšį tarp praktinio ūkininkavimo veiksmų, iš palydovo nustatytų biofizinių parametrų ir faktinio ūkininkavimo rezultato (derliaus) ir sukurti algoritmą, kuris analizuotų šiuos duomenis bei sudarytų derliaus prognozes?

Prie šio iššūkio kviečiami jungtis studentai, kurie turi ūkininkavimo praktikos ir domisi geoinformacinėmis sistemomis, nori suprasti palydovinius duomenis, domisi duomenų analize (nuo statistikos iki dirbtinio intelekto) ir nori išbandyti save šioje inovatyvioje srityje.

Get to know other cases